Suzuki V-strom – jak na zlobivé startovací tlačítko

Na Stromečku často zlobí vypálené nebo mechanicky unavené startovací tlačítko. Spíná totiž výkonové startovací relé, ale zároveň mechanicky odpojuje přední reflektory. Protože tam teče pro žárovky 2x 50W, což je cca 9A, časem tlačítko podlehne vypalování, ohřívání a vzniku studených kontaktů a světla najednou nesvítí.

Nouzově se dá dojet i tak, že propojím pojistku č.5 Ignitiom „za klíčkem“ a pojistku č. 2 „potkávací světla“, ale to je opravdu nouzovka největší.

Problémy s tlačítkem lze včas omezit nahrazením tlačítka výkonovým rozpínacím relé. Relé je v klidu sepnuté a při přivedení napětí se relé přepne, kontakt rozpojí a světla zhasnou.

Ideálním místem pro instalaci je za konektorem na kabeláži od pravé strany řídítek. Je umístěn pod airboxem, takže je potřeba sundat nádrž a pak i airbox a udělat úpravu kabeláže tak, aby se relé umístilo do přístupného místa za levým plastem pro případ nutného servisu.

Při montáži lze nahradit i spínací kontakty pro startování, ale protože tam teče malý proud, má to význam jen v případě, že by tlačítko bylo vadné, nešlo opravit a museli bychom tlačítko vytáhnout někde bokem.

Umístění konektoru pod airboxem – kabeláž připojená v místě, kde je můj prst 🙂

Schéma zapojení původní Použité rozpínací relé

Schéma zapojení po úpravě