O autorech

Pavel Catman Kocourek – provozovatel webu, autor.

Mojí velkou zálibou je cestování na motocyklu – sám či s manželkou, sám nebo s kamarády. Jízda na cestovním enduru je uklidňující a osvobozující trávení času a čištění makovice. Po ujetí pár desítek metrů se řidič přepne na pozorné řízení a nezbytnou pozornost a všechny starosti jdou stranou. Rychlost není nutná k tomu, aby si člověk užil okolí, v pohodě dojel do cíle a potkal se s kamarády, něco hezkého a zajímavého viděl. Díky motorce mám mnoho přátel a kamarádů po celé republice i za hranicemi.

Další zálibou je technika, zejména elektrotechnika, dlouhá léta jsem opravoval nejdříve elektronkové televize, později pak radiostanice, počítače a mobilní telefony a nakonec i bezdrátové a optické komunikační systémy. Elektrotechnika se promítá i do oprav motocyklů a tak často radím v problémech s elektronikou i jiným kamarádům.

Když narazím na technický problém, který jsem řešil, nebo nacházím kusé informace o řešení nějakého problému, dávám informace dohromady a napíšu o tom článek. Podobně to mám i s cestováním – sdílím svoje náhledy tras, kam jsem se vydával a jak si chystal orientační plán cesty. Plánování mě baví a nepřipravím se tak o něco zajímavého v okolí mojí chystané trasy.

Pokud se chceš podílet na psaní nějakých článků o něčem smysluplném, ozvi se, spolupráci uvítám 🙂